Shqipëria kalon testet, pritet të hapet filiali i DEA-s! Fokus lufta ndaj trafikut të kokainës

Shqipëria kalon testet, pritet të hapet filiali i DEA-s! Fokus lufta ndaj trafikut të kokainës

Makina e DEA-s në Portin e Durrësit

Shqipëria ka kaluar testet dhe është drejt hapjes së filialit të DEA-s amerikane për të vijuar operacionet për goditjen e grupeve kriminale dhe luftën ndaj trafikimit të kokainës.

Report Tv mëson se zyra e DEA-s në Shqipëri do të jetë lidhje e zyrës qëndrore në Athinë. Pjestare të Dea-s do të jenë bashkë me policinë shqiptare në kontrolle kufitare si porte aeroporte e pika tokësore.

Filiali i DEA-s ka fokus luftën ndaj trafikut të drograve kryesisht kokainën e cila në shqip vjen nga Amerika Latine.

Prej Janarit deri tani Report Tv mëson se vetëm nga informacionet e shkëmbyera me DEA-n janë kryer katër operacione për trafikun e kokainës në vendin tonë. Ndërkohë pak ditë më parë edhe një grup drejtuesish të policisë shqiptare ishin në Ekuador ku patën edhe atje kontakt me antidrogën e përfaqeues të DEA-s.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë