Shqipëria kthehet epiqendra në vëmendjen botërore për zgjidhjen e një konflikti ku dështoi Gjermania, Franca, SHBA e shumë të tjerë

Sapo Ministri i jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu, i bëri Greqisë një ofertë zyrtare për të rifilluar bisedimet mbi pretendimet e tyre në mesdhe.

Kjo u bë e ditur në një konferencë për shtyp.

Ai ofroi Tiranen si vend ndermjetesimi. Kjo tregon dy gjera:

E para qe Rama eshte vertet ndermjetes perkundrejt analizave qe thonin se eshte bllof.

E dyta qe Shqiperia kthehet epiqendra ne vemendjen boterore per zgjidhjen e nje konflikti ku deshtoi Gjermania, Franca, ShBA e shume te tjere.

Kjo eshte e paprecedent.

Nuk logjikohen gjerat me mllef dhe dashakeqesi por ne funksion te interesave tona kombetare.

Hajde Merhaba Asker!

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Aksidentet sjellin bilanc 'lufte' këtë fillimvit, a duhet të konsiderohen si vrasje rrugore?

Komento

Komente

 • Murat: 12/01/2021 23:09

  Ky eshte nje vleresim maksimal qe ne se arrihet nga Rama , eshte shume pozitive per te gjithe ne.

  Përgjigju
 • Boli: 12/01/2021 06:05

  EDI RAMA ESHTE NJERI I MADH,,,BEN SHUME MIRE JASHTE,,ASHTU SI PUNON JASHTE TE PUNOI DHE BRENDA TE RREGULLOJE SA NE PARE ATE SEGMENTIN TEK ASTIRI SE ESHTE BERE KATRAHURE FARE...///

  Përgjigju
 • Erdogan efendi i prapambet: 11/01/2021 22:41

  Asnje interes ska Shqiperia, as takimi sdo mbahet ne tirane. Po aq anakronik esht erdogani sa po e gerryen nga brenda kombin e vet, edhe kjo do jete bumerang per Turqine e Ataturkut dhe Turqine moderne, se do duan shume vite te largohen nga dogmat qe perdor me gjasme per te mbajt pushtetin erdogan.ikni o ju vellezerit shqiptar te erdoganit nga mamaja, shifni ca shkaterrimi po i ben Turqise.e do na ndihmoje ne, me ca me lesh... Ska ci ben as greqise e as BE Erodgani, kot llap lart e poshte

  Përgjigju
 • Iris: 11/01/2021 20:44

  Dhe e treta, ndermjetes?, as qe behet fjale. Spiun ose servil ka te ngjare. Dhe se ku eshte interesi kombetar jone ne kete mes, ate e di vetem "ndermjetesi". Se pupulli apo vete shteti eshte ne erresire.

  Përgjigju
  • narator: 11/01/2021 21:17

   Deri në mëngjez do të pëlcasësh nga smira

  • @Iris: 11/01/2021 21:02

   Lexo Iris lexo

  • Tirona: 11/01/2021 21:01

   ... interesi kombetar eshte se do te vije nje dite qe ne do te jemi ne gjirin e Be dhe Be do te shkoj atje ku eshte SHBA sot me shtete pa dogana dhe pa konflikte territoriale.....

  • Ben Tironci: 11/01/2021 21:00

   Edo je Gjigand! Pa Iris & CO kan vendin ne gjiris

  • WTF: 11/01/2021 20:55

   Po si ka mundesi ne shekullin e 21 dhe ne kohen e internetit ka akoma njerez kaq te trashe si puna jote moj Iris? Ik e gjej ndonje burre ti lash e ti gatuash se nuk paske kapacitetin me menduar thelle.

  • Durrsaku: 11/01/2021 20:53

   O Iris uroj te kesh mbaruar te mesmen. Thjesht dhe vetem thjesht qe takimi do mbahet ne Tirane ne aspektin e politikes se jashtme qe ti se kupton dit se eshte e veshtire per ty eshte mjaftueshme×

Lajmi i fundit

John

Dita 10 e vaksinimit/ Mjekët: Ndihemi të mbrojtur! Koordinatorja: Kush ka kollë e temperaturë, s’vaksinohet