‘Shqipëria la përshtypje mjaft të mirë’, presidenti i federatës holandeze të futbollit: Mikëpritja në Tiranë mbreslënëse

‘Shqipëria la përshtypje mjaft të mirë’, presidenti i federatës holandeze të futbollit: Mikëpritja në Tiranë mbreslënëse

Trofeu i Conference League në stadiumin 'Air Albania'

Mbresat për organizimin e finales së Conference League janë shumë të mira për holandezët, duke qenë se skuadra e tyre Feyenoord luajti kundër Romës. Së fundmi presidenti i federatës holandeze Just Spee ka dërguar një letër falenderimi në emër të të gjithë sportdashësve holandezë ku thotë se kanë mbetur me përshtypje mjaft pozitive, ndërsa falenderon Tiranën për mikëpritjen.

Letra e presidentit të federatës holandeze të futbollit për Armand Dukën, kreun e FSHF-së.

"Më pëlqeu shumë vizita ime në Shqipëri. Ishte një nder të shijoja mikpritjen në Tiranë dhe të isha dëshmitar i organizimit mbresëlënës që ofruat. E kuptoj pse kjo ngjarje kishte shumë rëndësi për ju dhe vendin tuaj: ky event me të vërtetë e vendosi Tiranën dhe Shqipërinë në hartë. Ju duhet të ndiheni vërtetë krenarë për Federatën dhe institucionet tuaja.

Unë flas në emër të tifozëve dhe publikut holandez kur them se Shqipëria ka lënë një përshtypje mjaft të mirë. Tifozët e Feyenoord-it që vizituan Shqipërinë raportuan për ndërveprimin e madh me banorët vendas, mirë-organizimin e pikave të takimit për tifozët në qendër të Tiranës dhe një atmosferë fantastike brenda stadiumit. “Rruga drejt Tiranës” ishte kthyer tashmë në një fenomen për tifozët e Feyenoord dhe vetë Tirana e përmbushi plotësisht pritshmërinë."

Edhe një herë, dëshiroj t’ju falënderoj për mikpritjen që më rezervuat mua dhe bashkatdhetarëve të mi holandezë dhe t’ju përgëzoj për një organizimin e një ngjarjeje të paharrueshme. Ju e keni kthyer finalen e parë të UEFA Conference League në një event historik.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    U shkon mbi 600 mijë në muaj, a duhen rritur pagat e Kushtetueses?×

Lajmi i fundit

Edison Ypi: Ik në Niçë

Edison Ypi: Ik në Niçë