Pas atletikës me Luiza Gegën, edhe një sport tjetër shqiptar siguron një ‘biletë' për në 'Paris 2024'

Pas atletikës me Luiza Gegën, edhe një sport tjetër shqiptar siguron një ‘biletë' për në 'Paris 2024'

Përfaqësuesi i Shqipërisë në Botërorin e Mundjes të mbajtur në Serbi, Zelimkhan Abakarov siguroi medalje bronzi në Botërorin e Mundjes, ndërsa u rendit i treti.

Mundësi me origjinë çeçene mundi rusin Zavur Uguev dhe ia doli të fitonte medaljen e bronzit.

Një ditë më parë ai u mund nga serbi Stevan Miçiç në gjysmëfinale. Në rrugën për në finale, Stevan Miçiç fillimisht mposhti Koreanin Kim me 11:0, më pas ishte më i mirë se Abdualev nga Uzbekistani me 7:2.

M.Q./M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren