Shqipëria nuk do organizojë
Europianin e Peshëngritjes

Shqipëria nuk do organizojë<br />Europianin e Peshëngritjes<br /><br>
Shqipëria nuk do të organizojë Europianin e Peshëngritjes që ishte në program të mbahej nga 23 marsi deri në 1 prill të këtij viti.

Federata Europiane e Peshengritjes pas skandalit te dopingut dhe dorëheqjes së ish Presidentit Elez Gjoza i ka hequr Shqipërisë të drejtën e organizimit të këtij evenimenti të rëndësishëm.

Në një njoftim që publikohet në facebook Federata Europiane e Peshëngritjes bën me dije se pas dorëheqjes së Bordit Drejtues të FSHP Shqipëria nuk mund të organizojë dot Europianin e peshëngritjes. Më tej Federata Europiane sqaron se në këtë situatë dy janë opsionet. Së pari të zgjidhet një tjetër shtet për organizimin e Europianit ose të shtyhet evenimenti.

Ky është një lajm i keq për Shqipërinë pasi do të kishte mundësinë të organizonte një eveniment të rëndësishëm në sportin e shtangës për të rritur pasi më parë kishte organizuar europuanin e të rinjve.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)