Shqipëria triumfon në turneun ballkanik të fubollit ‘Salonica Soccer Cup’, fiton kupën e vendit të parë

Shqipëria triumfon në turneun ballkanik të fubollit ‘Salonica Soccer Cup’, fiton kupën e vendit të parë

Festa e futbollistëve të vegjël kuqezi

Shqipëria triumfon në turneun ballkanik të fubollit ‘Salonica Soccer Cup’, duke fituar kupën e vendit të parë.

Rinia ‘EL 201’8, ekipi ku aktivizohen prej vitesh fëmijë efektivësh të Forcave të Armatosura ka fituar vendin e parë për grupmoshën U16, në turneun disaditor ballkanik që u mbajt në Selanik, Greqi.

Mbi 120 ekipe nga Greqia, Rumania, Bullgaria, Maqedonia e Veriut, Shqipëria etj. Ky ishte ekipi i vetëm shqiptar në finale dhe i vetmi që fitoi vendin e parë, nga 9 ekipe shqiptare pjesëmarrëse.

A.M./S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

U emërua ambasador në SHBA, Ervin Bushati i paraqet letrat kredenciale Joe Biden: Do forcoj bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë

U emërua ambasador në SHBA, Ervin Bushati i paraqet letrat kredenciale Joe Biden: Do forcoj bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë