Shqipëria U-18 fiton me moshatarët e Malit të Zi

Kombëtarja U-18

Kombëtarja shqiptare e futbollit U-18 fitoi 2-0 me moshatarët e Malit të Zi, në miqësoren e zhvilluar këtë të martë në "Reshit Rusi" të Shkodrës. Skuadra e drejtuar nga Ardi Behari bëri një paraqitje të mirë, duke shënuar me golat e Erald Krasniqit dhe Zylyf Muçës.

Shqipëria e nisi ndeshjen me këtë formacion: Tomas Kiri, Zylyf Muça, Arlind Kurti, Enriko Deri, Ardit Nuredini, Orgito Ruci, Daniel Tarko, Leonard Muça, Erald Krasniqi, Luis Buzi dhe Asim Salo.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll në barazim 0-0, me djemtë e Baharit që nuk gjetën rrugën e rrjetës. Në minutën e 66 të ndeshjes, Erald Krasniqi debutoi me gol për kuqezinjtë, duke khyer në gol një penallti të fituar nga Orgito Ruçi. Në minutën e 70 goli i Zylyf Muçës dyfishoi për kuqezinjtë U-18 me një goditje nga brenda zonës.

Të enjte në kompleksin e Federatës Malazeze të Futbollit do zhvillohet miqësorja e dytë mes dy skuadrave, me tanët që kërkojnë sërish triumfin. Dueli merr jetë në 13:00.

'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?