Shqiptari masakron me thikë gruan në sy të dhjetëra kalimtarëve, italianët i shpëtojnë jetën (VIDEO)

Një shqiptar 48-vjeçar ka plagosur rëndë me thikë bashkëshorten e tij, një grua 37-vjeçare me të cilën ishte në proces divorci. Sipas mediave italiane, ngjarja ka ndodhur në qytetin Suzzara, ku burri shqiptar e ka ndjekur gruan në parkimin e një qendre tregtare, e ka ofenduar dhe më pas nisi ta qëllojë pa pushim me thikë.

Ngjarja ka ndodhur në mes të disa njerëzve, kalimtarë të shumtë të cilët ndërhynë duke i shpëtuar jetën gruas. Shqiptari, i mbytur në gjak nga plagët e shumta që i shkaktoi ish-gruas, u kap në një shesh jo shumë larg vendit t sulmit.

Ai ishte fshehur mes dy makinave, por karabinerët arritën ta vënë në pranga shumë shpejt. Ai tashmë ndodhet në një spital në Mantua, për të trajtuar plagët që mori në duar teksa godiste gruan.

Edhe ish-bashkëshortja ju nënshtrua trajtimit intensiv mjekësor, ku raportohet se tashmë e ka kaluar rrezikun për jetën. Lidhur me motivet e ngjarjes së rëndë, në mesin e dhjetra kalimtarëve, karabinierët janë duke hetuar mbi pistën e asistencës ekonomike që burri duhej të jepte pas divorcit, për tre fëmijët.

Foto nga vendi i ngjarjes

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • tidheun: 26/03/2019 14:54

  pse moj albana..paske patur de dashun norvegjez...po flet sipas eksperinces..

  Përgjigju
 • Turi: 26/03/2019 11:01

  Po pse ketu ne itali qe ndodhin nga 2-3 vrasje femrash cdo dite cfare I thua ti moj Albana,njesoj eshte gjithandej ska pyll pa derra

  Përgjigju
 • Fahrri Plera: 26/03/2019 10:24

  Ç fëlliqësira fekale mban kjo botë...

  Përgjigju
 • Albana: 26/03/2019 09:43

  Meshkujt shqiptare njesoje si ata Norvegjeze psikopeter.

  Përgjigju
  • shoku: 26/03/2019 12:00

   E ke nga eksperienca me norvegjezet, komplet idiote

 • Sondazhi i ditës:

  Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Fshesa’ në Partinë e Lirisë, Elona Guri ‘ngushëllon’ Braimllarin pas largimit dhe i përgjigjet Metës: S’i kemi tradhtuar kurrë idealet tona

‘Fshesa’ në Partinë e Lirisë, Elona Guri ‘ngushëllon’ Braimllarin pas largimit dhe i përgjigjet Metës: S’i kemi tradhtuar kurrë idealet tona