POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Shqyejnë derën dhe hyjnë me forcë/ Studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës u bashkohen atyre të Juridikut  

Momenti nga hyrja e studentëve me forcë në ambientet e Fakultetit të Juridikut

Prej ditës së djeshme një pjesë e studentëve të  Fakultetit të Juridikut  kanë zgjedhur që të protestojnë në një mënyrë të re atë të bojkotimit të mësimit, duke u ngujuar brenda ambienteve të universitetit.

Ndërkohë, që dita e kësaj të premteje është shoqëruar me shumë tensione mes studentëve në këtë fakultet ku që prej mëngjesit studentët kanë zhvendosur karriget dhe bankat nga klasat e fakultetit të Juridikut duke u shprehur se kanë zgjedhur  bojkotin e mësimit si formë proteste për realizimin e kërkesave të tyre për arsimin e lartë.

Mësohet se studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës kanë hapur me forcë derën kryesore për të hyrë në ambientet e Fakultetit të Juridikut duke iu bashkuar studentëve të këtij fakulteti për bojkotin e mësimit. Kjo situatë ka shkatuar kaos, tension dhe rrëmujë brenda ambienteve të fakultetit me studentët .

b.xh.