Shqyrtimi i vendimit të Kushtetueses për Olta Xhaçkën? Balla: Të premten ka ardhur shkresa, pritet përcaktimi në kalendar

 

Kërkesën e Partisë Demokratike për të nisur sa më parë shqyrtimin e e vendimit të Gjykatës Kushtetuese për mandatin e Olta Xhaçkës, sipas kryetarit të grupit parlamentar socialist Taulant Balla thotë se do të shqyrtohet nga Këshilli i legjisalcionit.

 “Vendimi i Gjykatës ka mbërritur të premten, nuk jam unë që e vendos por Këshilli i Legjislacionit që ka detyrimin e menjëhershëm që të vendosë në lëvizje instrumentet dhe vendosjen në kalendarin e shqyrtimit.  Mos harroni që data është një seancë e përcaktuar me një pikë të vetme të rendit të ditës të përcaktuar që është mocioni me debat”, tha Balla.


Lajmi kryesor:

Të enjten 24 orë mocion me debat në Kuvend për çështjen 'McGonigal', PS: Mezi po e presim, kemi të vërteta për të thënë! Opozita të mos i shmanget


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!