Shtëpitë e rindërtuara në Lezhë, Rama nxjerr pamjet: Sot hapim dyert për banorët, rinisin jetën në një shtëpi më të ngrohtë

Shtëpitë e rindërtuara në Lezhë, Rama nxjerr pamjet: Sot hapim dyert për banorët, rinisin jetën në një shtëpi më të ngrohtë

Pallatet e rindërtuara në Lezhë

Procesi i rindërtimit për banesat e shembura nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, po shkon drejt përfundimit në disa nga zonat më të goditura.

Në qytetin e Lezhës, sot hapen dyert për banorët që kanë humbur shtëpinë nga tërmeti tragjik. Kryeministri Edi Rama, ka publikuar disa foto nga pallatet e rindërtuara në Lezhë, dhe shton se pas tragjedisë banorët do të rinisin jetën me gëzimin e Vitit të Ri, në një shtëpi më të ngrohtë.

‘Mirëmëngjes dhe me shtëpitë e rindërtuara në Lezhë që sot hapin dyert për banorët, që ta rinisin jetën pas tragjedisë me gëzimin e Vitit të Ri, në një shtëpi më të ngrohtë, më të bukur, më të fortë, ju uroj një ditë të mbarë!’- tha Rama.

 


Lajmi kryesor:

97 familje në Lezhë futen në banesat e rindërtuara pas tërmetit, Rama: Më të mirë se ne s’ka, harrojeni! Brenda 2022 të gjithë të prekurit do jenë në shtëpitë e tyre


Ora 08:38
Shtëpitë e rindërtuara në Lezhë, Rama nxjerr pamjet: Sot hapim dyert për banorët, rinisin jetën në një shtëpi më të ngrohtë
M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Shoqëria civile protestë para SPAK: Ku është floriri i Kërrabës! Hetoni evazionin fiskal të hidrokarbureve

Shoqëria civile protestë para SPAK: Ku është floriri i Kërrabës! Hetoni evazionin fiskal të hidrokarbureve