Anti-KÇK/ Pas konfiskimit të vilave ose bizneseve që nuk justufikojnë burimin e të ardhurave....shteti mund t'i shembë

Administrimi i pasurive të konfiskuara me vendim Gjykate, do t;i kalojë për menaxhim Agjencisë së Administrimit të Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara, në varësi të Ministrisë së Brendshme dhe të Drejtësisë.

Por më këtë ligj, të gjithë ato prona, banesa apo bizneseqë janë faktuar se kanë burim të paligjshëm të të ardhurave, do të prishen. 

"Të gjitha banesat dhe ambientet private për të cilat do të ketë një vendim përfundimtar konfiskimi sepse nuk justifikohen nga burime të ligjshme ose janë krijuar ose fituar nga burime të aktivitetit të krimit dhe ndërtimit dhe struktura e tyre arkitektonike e lejon prishjen pa sjellë dëme në pasuri të tjera", thuhet në draft.


Lajmi kryesor:

'Anti-KÇK', njësi policore kundër krimit e terrorizmit! Përgjime pa vendim gjykate, do u shemben vilat e konfiskuara /Video


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë Reforma në drejtësi?×

Lajmi i fundit

John

Kancelarja Merkel thotë se Europa është ende në fillim të pandemisë Covid-19