Shteti Islamik merr kontrollin e një pike kufitare irakiane me Sirinë

/ATSH-AFP/ - Xhihadistët e grupit të Shtetit Islamik morën sot një pikë kufitare irakiane me Sirinë pas tërheqjes së forcave qeveritare, njoftoi një oficer i policisë dhe një zyrtar i rajonit.
"Daech (një akronim në gjuhën arabe për Shtetin Islamik) mori sot në mëngjes kontrollin e al-Walid, një pikë kalimi mes Irakut dhe Sirisë pas tërheqjes së ushtrisë dhe rojave kufitare", deklaroi një kolonel i policisë.
Shteti Islamik kishte marrë kontrollin e pikës kufitare nga krahu sirian.

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Kur do të martohesh? Monika Lubonja përgjigjet: Princin e prita, por nuk më erdhi, tani pres po pres mbretin