Shtrëngohen masat anti-COVID, fillon protesta në Greqi! E reja revoltohet dhe nxjerr gjoksin live (PAMJET)

GREQI- Për shkak të shtrëngimit të masave anti-COVID në Selanik të Greqisë, qytetarët janë revoltuar dhe kanë “pushtuar” rrugët duke protestuar kundër tyre.

Protesta ka nisur përmes një thirrjeje në internet dhe shumë shpejt ajo u bë masive.

Disa prej protestuesve kanë zgjedhur të mbulojnë fytyrën me maska “Anonymous”, duke thënë të sinkronizuar

Ajo çka ka tërhequr vëmendjen më tepër ka qenë pikërisht një vajzë e cila ka zgjedhur të protestojë ndryshe! E reja ka ngritur bluzën dhe ka zbuluar gjoksin live në formë revolte, duke habitur shikuesit.

Aktualisht numri total i infektimeve ka shkuar 192,270, ndërkohë që ai i viktimave është 6,534 në të gjithë vendin që nga fillimi i pandemisë.

Pavarësisht vijueshmërisë së vaksinimit kundër COVID-19 në Greqi dhe shtrëngimit të masave anti-COVID situata epidemiologjike në vend është në një pikë kritike.

J.GJ./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Copëtimi i Bosnjës e bashkimi Kosovë-Shqipëri, Vulin: Ndryshimi i kufijve nuk ishte krim në vitin 1999