Shtyhet mbjellja e barit, shpresë për Tiranën dhe Partizanin! Klubet kërkesë UEFA-s që ndeshjet e Europës ti luajnë në kryeqytet

Lajme të mira në horizont për Tiranën dhe Partizanin, dy skuadrat kryeqytetase që marrin pjesë në Kupat e Europës. FSHF dhe shoqëria që menaxhon stadiunmin ‘Air Albania’ kanë vendosur që mbiellja e barit të shtyhet për një moment tjetër, me qëllim që Tirana dhe Partizani të kenë mbështetje sa më të madhe të tifozërive për ndeshjet e Europës. Për rrjedhojë të dy klubet kanë bërë një kërkesë në UEFA për ndryshimin e stadiumit në ndeshjet e kthimit.

Sinjalet për një prapakthehu të FSHF-së dhe shoqërisë që menaxhon stadiumin e dha një ditë më parë edhe trajneri i Tiranës Orges Shehi në një intervistë për Report TV.

“Ne do donim që ndeshjet tona t’i luanim në Air Albania sepse ai është stadium me kushte moderne, i denjë për një ndeshje Championsi.Ne aty ndjehemi sin ë shtëpinë tonë dhe shpresoj që ndeshjen e kthimit ta luajmë aty,”-tha Orges Shehi, trajner i Tiranës.

Më 12 korrik Tirana luan ndeshjet e kthimit kundër Dudelange për turin e parë të Champions League, ndërsa Partizani më 14 korrik pret Saburtalo-n për turin e parë të Conference League. Deri këtë të enjte, edhe në faqen e UEFA-s, këto dy sfida janë caktuar të luhen në ‘Elbasan Arena’.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Aksident në Tiranë, ambulanca përplaset me makinën në afërsi të ish-sheshit 'Shqiponja'! Plagoset pasagjerja 66-vjeçare

Aksident në Tiranë, ambulanca përplaset me makinën në afërsi të ish-sheshit 'Shqiponja'! Plagoset pasagjerja 66-vjeçare