Shuhet Bashkim Fino, Ambasada e Rusisë në Tiranë: Ishte një personalitet i spikatur

Shuhet Bashkim Fino, Ambasada e Rusisë në Tiranë: Ishte një personalitet i spikatur

Ambasada e Rusisë në Tiranë ka reaguar për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit të 97’ dhe deputetit Bashkim Fino. Duke i shprehur ngushëllimet familjes, ambasadori Mikhail Afanasiev, shkruan se Fino ishte një prej personaliteteve më të spikatura të historisë moderne të shtetit shqiptar.

"Ambasada e Federatës Ruse i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe kolegëve të z.Bashkim Fino. Z. Fino ishte padyshim një prej personaliteteve më të spikatura të historisë moderne të shtetit shqiptar. U prehtë në paqe", shkruan ambasada.


Lajmi kryesor:

Shuhet Bashkim Fino, sot ditë zie kombëtare! Ish-Kryeministri i 'Pajtimit Kombëtar' humb betejën me COVID! Rama: Miku im nuk jeton më! PS dhe PD ndërpresin fushatën


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Bankat stepen nga kriza, më shumë refuzime kredidhënieje! BSH: Standardet e kredisë shtrëngohen për bizneset

Bankat stepen nga kriza, më shumë refuzime kredidhënieje! BSH: Standardet e kredisë shtrëngohen për bizneset