Shuhet Bashkim Fino, Berisha: Një prej personaliteteve më të spikatura dhe zë i moderuar brenda PS

Ish kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Bashkim Finos. Berisha e cilëson atë si një nga personalitete dhe zërin e moderuar brenda PS, ndërsa vlerësoi rolin e tij si ish kryeministër i pajtimit kombëtar në 1997, për të cilin tha s e përmbushi detyrën me përgjegjësi.

“Miq, Covid 19 e ndau nga jeta para kohe Bashkim Finon, njerin prej personaliteteve me te spikatura te Partise Socialiste dhe qeverisjes se vendit.

Gjate ketyre 30 viteve ne politike, Bashkimi ka mbajtur detyra te rendesishme nga kryetar bashkie i qytetit te tij te lindjes Gjirokastres deri ne kryeministër i qeverise se pajtimit kombëtar ne vitin 1997, e cila kishte si detyre me kryesore përgatitjen e zgjedhjeve te parakohshme, detyre te cilen ne vleresimin tim ai e permbushi ne fryme bashkepunimi dhe me pergjegjesi.

Pas atyre zgjedhjeve deri sot ai si deputet i PS dhe qeveritar i saj ka kryer detyra te rendesishme duke qendruar nje ze i moderuar ne grupin drejtues ekstremist te PS.

Duke shprehur ngushellimet e mia me te ndjera familjes Fino per humbjen e pakompensueshme, une i lutem Zotit qe shpirti i Bashkimit te saj te dashur te gjeje paqen e merituar. Amin”, shkruan Berisha.


Lajmi kryesor:

Shuhet Bashkim Fino, sot ditë zie kombëtare! Ish-Kryeministri i 'Pajtimit Kombëtar' humb betejën me COVID! Rama: Miku im nuk jeton më! PS dhe PD ndërpresin fushatën


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Më shumë se 100 viktima nga përmbytjet në Indi dhe mijëra të evakuuar