Shuhet në moshën 103-vjeçare
Kampioni i parë i Skënderbeut

Shuhet në moshën 103-vjeçare<br />Kampioni i parë i Skënderbeut
Futbolli shqiptar në zi. Shuhet në moshën 103-vjeçare ikona e futbollit korçar dhe atij shqiptar Tato Bimbli.
 
Ai ishte i vetmi kampion i gjallë i titullit të parë kampion të Skënderbeut në vitin 1933.
 
Ai për shumë vite ka punuar si trajner dhe zyrtar i sporteve në qytetin e tij. Bimbli në vitin 1954 ka marrë titullin "Mjeshtër Sporti".


dy.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Akuzat e SHBA, Kina kundërpërgjigjet nga Moska: S’kemi pasur gisht në krizën e Ukrainës, s’kemi furnizuar kurrë asnjë palë

Akuzat e SHBA, Kina kundërpërgjigjet nga Moska: S’kemi pasur gisht në krizën e Ukrainës, s’kemi furnizuar kurrë asnjë palë