Si t’i shmangni problemet me lëkurën gjatë verës

Foto Ilustruese

Vera konsiderohet si njëra ndër stinët më të bukura të vitit. Por gjatë këtij sezoni na shafqen disa probleme, sidomos me lëkurën, për shkak të temperaturave të larta. Më poshtë mund të shikoni disa metoda se si t’i shmangni këto probleme në mënyrë që t’ia kaloni sa më mirë.

Djersitja e tepërt

Mënyra më e mirë për t’iu shmangur djersitjes është që të vishni rroba me material prej pambuku.

Irritimi i lëkurës pas depilimit 

Për të reduktuar skuqjen, enjtjen dhe kruajtjen pas depilimit, merrni disa pika të vajit të livandës, përziejeni atë dhe lyeni zonën e dëmtuar.

Mushkonjat 

Problemi më i madh që shfaqet gjatë verës janë mushkonjat, të cilat paraqesin problem të madh. Për t’i larguar ato blini vaj eukalipt.

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Berisha i cilësoi shpifje dosjet për ‘Non Grata’, Kim e prerë: SHBA serioze në luftën me korrupsionin, me Shqipërinë edhe përtej 30 viteve të ardhshme