Simon Simoni pëson dëmtim të rëndë me Frankfurt, portieri i Kombëtares mungon gjatë

Simon Simoni pëson dëmtim të rëndë me Frankfurt, portieri i Kombëtares mungon gjatë

Simon Simoni

Portieri i Kombëtares U-21 të Shqipërisë, Simon Simoni do mungojë gjatë për ekipin e Eintracht Frankfurt. 19-vjeçari u dëmtua në ndeshjen e moshave kundër Stuttgart Kicker, teksa lëndimi në ligamentin kolateral në bërryl do duhet të korrigjohet me operacion.

Një dëmtim i tillë pritet ta mbajë jashtë për shumë muaj talentin nga Shënkolli, që la Dinamon dhe u bashkua me klubin e Bundesligës në 1 janar të këtij viti për 600 mijë euro.

Me të rinjtë e Frankfurt, Simoni këtë sezon ka luajtur në shtatë ndeshje, duke e mbajtur portën të paprekur për tre duele. Edhe pse shihej si e ardhmja e klubit dhe ishte i treti në radhën e portierëve, Simoni tanimë do duhet të lërë pas një dëmtim të rëndë për t'u rikthyer më i fortë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Hovenier për zgjedhjet e Serbisë: Kosova ka të drejtë të përcaktojë kushtet për zgjedhjet e shteteve tjera në territorin e saj

Hovenier për zgjedhjet e Serbisë: Kosova ka të drejtë të përcaktojë kushtet për zgjedhjet e shteteve tjera në territorin e saj