Situata COVID-19 në vend, 33 infektime të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Situata COVID-19 në vend, 33 infektime të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin raportohen 33 raste të reja me të infektuar me COVID-19.

Fatmirësisht nuk ka pasur asnjë humbje jete.

Janë kryer 759 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 33 persona, në këto bashki:  23 në Tiranë, 2 në Durrës, Sarandë, Fier, 1 në Divjakë, Përmet, Korçë, Elbasan.

Janë 307 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin. Në spitalin COVID3, aktualisht po marrin trajtim 4 pacientë.

Janë shëruar 30 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,277 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (28 Maj 2022)

Raste të reja ditore          33

Të shëruar në 24 orë       30

Të shtruar në spitale         4

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 759

Testime totale               1,827,113

Raste pozitive                  276,081

Raste të shëruara            272,277

Raste Aktive                         307

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            212

Fier                  19

Vlorë                16

Korçë               15

Gjirokastër      14

Shkodër           10

Durrës              7

Elbasan            6

Berat                3

Dibër                3

Kukës              1

Lezhë              1

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Korçë, 55 të burgosur lënë sot burgun e Drenovës, 73 të tjerë përfitojnë ulje dënimi

Korçë, 55 të burgosur lënë sot burgun e Drenovës, 73 të tjerë përfitojnë ulje dënimi