Ndërron jetë nga COVID kreu i Anti-Drogës, i infektuar edhe Ardi Veliu/ Burime për Report Tv: 16 policë me COVID në 24 orët e fundit, 5 në spital

Situata e rënduar me COVID edhe në policinë e shtetit. Burimet për Report Tv bëjnë me dije se 16 efektivë policie janë konfirmuar pozitiv më COVID-19 në 24 orët e fundit.

Pesë efektivë janë të shtruar në spital, ndërsa në total të infektuar për momentin janë 317 efektivë.

Që nga fillimi i pandemisë janë 699 efektivë të infektuar, ndërsa që nga fillimi deri tani janë 10 të vdekur.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:48
I prekur nga COVID, ndërron jetë Kryekomisari, Shefi i Anti-Drogës në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë

TIRANË- Ditën e sotme ka ndërruar jetë nga COVID-19 Kryekomisari Florian Pema, shefi i Anti-drogës në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit.

Punonjësi i lartë i Policisë së Shtetit, 44-vjeçari Florian Pema ka ndërruar jetë në banesën e tij disa ditë pasi ishte prekur nga koronavirusi.

Ora 11:21
Infektohet me COVID Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu

TIRANË - Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu është infektuar nga koronavirusi.

Mësohet se ai ka rezultuar pozitiv dy ditë më parë. Aktualisht ai ndodhet i vetëkarantinuar në banesën e tij.

Veliu ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore me simptoma të lehta teksa po merr trajtim mjekësor në shtëpi.

Në vendin e tij është komanduar zëvendës drejtori i Policisë, Albert Dervishaj.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rama lë Vlorën pas 8 vitesh dhe zgjedh të jetë deputet i Durrësit, a ka bërë kryeministri zgjedhjen e duhur?

Komento

Komente

 • jola: 21/11/2020 00:19

  me fal nje pytje kam ky zoteria pse vdiq ne shtepi dhe jo ne spital ?

  Përgjigju
 • Ardian Çipa: 20/11/2020 21:06

  Drejtor Ardi te uroj sherim te shpejte. Kthim sa me te shpejte ne pune dhe besoj je infektuar duke takuar Fatmir Xhafen. Tja kalosh lehte se ju mban pak. Me respekt Zemermir Çipa

  Përgjigju
 • Juli: 20/11/2020 21:04

  I paharuar qofsh per familjen, miqte dhe shoket gjithmone Flori.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Belgjika nuk di të tolerojë! Danimarka kualifikohet në frymën e fundit, shkatërron Rusinë! Në 1/8 edhe Zvicra