‘Situata ka dalë jashtë kontrollit’/ Rama-opozitës: Shqipëria ka qenë në lartësinë e duhur

1574922764_edirama.jpg

Mes akuzave të opozitës, kryeministri Edi Rama mendon se Shqipëria ka qenë në lartësinë e duhur përsa i përket menaxhimit të situatës së pandemisë.

A mendoni se efektet e pandemisë janë menaxhuar si duhet ?

Patjetër që nuk ka asgjë përfekte për sa kohë është punë e njeriut dhe me siguri cdo gjë pasi e ke kaluar dhe sheh me sytë e reflektimit mund të bëhet më mirë. Ka gjëra që mund të bëheshin më mirë, edhe në këtë drejtim, por përgjithësisht kemi qenë në lartësinë e duhur të kësaj sfide.

Cfarë është bërë mirë e cfarë është bërë keq në këto 8 vite?

7 vite e 2 muaj, se cdo muaj është muaj pune e cdo muaj mund të bëhet më shumë. Kemi ndryshuar trajektoren në sensin e të ardhmes, është një kantier i hapur, nëse e krahasojmë me ku ishim s’ka krahasim për mirë. Nuk jemi aty ku duam, ndaj duhet të punojmë ende me vullnet e durim.


Lajmi kryesor:

Situata e COVID/ Rama: S’kemi planifikuar masa shtrënguese për festat e fundvitit, por s’përjashtohet si mundësi! 2 arsyet pse u mbyllën Universitet dhe jo baret


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Biden mban në detyrë drejtorin e FBI-së të emëruar nga Donald Trump