Skënderbeu-Dinamo, “huliganët”
kroatë zbarkojnë nesër në Elbasan 

Skënderbeu-Dinamo, “huliganët”<br />kroatë zbarkojnë nesër në Elbasan 
Nesër në Elbasan do të zhvillohet ndeshja mes Skënderbeut dhe Dinamos së Zagrebit, ndërsa në Shqipëri për të mbështetur ekipin e tyre nga Kroacia do të vijë edhe grupi i tifozëve “Bad Blue Boys”.

Të njohur për trazirat që kanë shkaktuar jo vetëm në Kroaci, por edhe në disa vende në Europë, nesër ata do të jenë në Elbasan.

Para dy vitesh huliganët kroatë nuk u lejuan që të jenë në Shqipëri në ndeshjen përballë Skënderbeut, pasi policia shqiptare u trembej trazirave të mundshme.

Ndërsa nesër “Bad Blue Boys” do të jenë të pranishëm për të mbështetur ekipin e tyre në një sfidë shumë të vështirë përballë shqiptarëve që janë shumë pranë kualifikimit.

Ndeshja e parë përfundoi 1-1 në Kroaci, ndërsa Skënderbeu është shumë pranë kualifikimit.


dy.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Aleanca ‘miqësore’ e Xi Jinping dhe Putin, si provokoi ‘fshehurazi’ në detaje Rusia gjatë vizitës së liderit kinez?

Aleanca ‘miqësore’ e Xi Jinping dhe Putin, si provokoi ‘fshehurazi’ në detaje Rusia gjatë vizitës së liderit kinez?