'Ska më të mirë se ne, epitafi i rilindjes', Basha: Kosova bëri zgjedhje model, ne si bëjmë dot! Rama ul pritshmëritë të justifikojë dështimet

Kreu i PD Lulzim Basha gjatë një bashkëbisedimi me përfaqësues të shoqërisë civile ka deklaruar se kryeministri Edi rama sipas tij ul pritshmëritë në mënyrë që të justifikojë dështimet. Kosova bëri zgjedhje model, tha Basha, zgjedhje të cilat sipas tij ne s'i bëjmë dot.

"Ska më të mirë se ne ësjhtë epitafi i rilindjes, në fakt maqedonia e bën më mirë se ne edhe kosova e bën më mirë se. Ky u thotë ska më mirë se. Kosova bërio zgjedhje model që ne si bëjmë dot. E para gjë që do bëjmë është ti kundërvishemi me gjithë fuqinë tonë kësaj manovra. Kushdo ta bënte edhe Pd ta ishte, ulja e pristshmërive për të justifikuar dështimet e tua. Është thika e fundit që Rama i fut shqiptarëve para ikjes së tij.

Sa herë na jepet mundësia ne jemi një popull që shkëlqejmë, ku është momenti. Të qëndrojnë këtu në Shqipërinë  ebukur me vende pune. Duke nisur nga25 prilli, do ketë një qeveri që do ua japë këtë mundësi", tha Basha.


Lajmi kryesor:

Basha: PD dhe unë do mbajmë duart larg sistemit të drejtësisë, pas 25 prillit përvijojmë horizontin e një kushtetute të re brenda vitit


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Durrës/ Plagosi 70 vjeçarin për borxhin e të birit, publikohen pamjet si ndodhi ngjarja

Durrës/ Plagosi 70 vjeçarin për borxhin e të birit, publikohen pamjet si ndodhi ngjarja