S’ka surpriza! 74% e shqiptarëve duan krijimin e një shteti të përbashkët Shqipëri-Kosovë

S’ka surpriza! 74% e shqiptarëve duan krijimin e një shteti të përbashkët Shqipëri-Kosovë

1680121871_10.jpg

Përgjigjet e kësaj pyetje të sondazhit nuk janë aspak befasuese. 74% e shqiptarëve janë dakord për krijimi e një shteti të përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës. E ndërsa interesant është fakti se 14% të tjera janë shprehur se nuk janë aspak dakord. Ky rezultat ka dalë si rrjedhojë e sondazhit të bërë nga Instituti italian ‘Piepoli’ në bashkëpunim me Report Tv.

 


Lajmi kryesor:

Sondazhi në Report Tv/ PS forcë e parë në 14 maj! PD e Alibeajt pikiatë! Berisha-Meta të dytët! Veliaj ‘nuk e diskuton’ fitoren në Tiranë, Këlliçi s’i kalon 38%


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Humbja drastike e 14 majit, 'lajthit' Berisha: Janë lejuar të votojnë fëmijë në moshën 10-vjeçare

Humbja drastike e 14 majit, 'lajthit' Berisha: Janë lejuar të votojnë fëmijë në moshën 10-vjeçare