POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Skandal në Vlorë, gjyqtari anulon një supergol të rregullt të Flamurtarit, FSHF favorizon Kukësin dhe cenon kampionatin (VIDEO)

Momenti i golit të Flamurtarit me roveshatë që u anulua

Flamurtari ka rënë sërish pre e gafave të turpshme të arbitrave që e kanë penalizuar në mënyrë skandaloze ekipin vlonjat në takimin kundër Kukësit. Arbtiri kryesor i takimit, Olsi Sokoli, u ka anullur në mënyrë të pabesueshme një gol të rregullt vlonjatëve në minutën e 48-të të takimit i dërguar në rrjetë nga ana e Pollozhanit.

Mbrojtësi i kuqezinjve shënoi një gol spektakolar me roveshatë duke mos shkaktuar asnjë faull, por që për gjyqtarin Sokoli ishte krejt e kundërt duke i mohuar golin vendasve ç’ka solli një acarim të drejtë të lojtarëve të Flamurtarit nga të cilat përfundon i ndëshkuar me të verdhë Ribaj.


Golat për verilindorët në këtë takim u shënuan nga ana e Ethemit dhe Rrocës, ndërsa për Flamurtarin shënoi Pollozhani. Pas këtij suksesi Kukësi mban vendin e dytë me 38-pikë të grumbulluara, kurse vlonjatët pozicionohet në vendin e gjashtë me 29 pikë. Java e 20-të e Superiores mbyllet nesër më dy takimet e tjera që janë Kamza-Partizani dhe Laçi-Luftëtari. (TemA)

l.q./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Labi: 04/02/2019 11:29

  Ore ku esht shteti ketu ..fifa duhet ta fusi n burk kete plere

  Përgjigju
 • xXx: 03/02/2019 00:23

  Çamurdezi nuk i jep rrogat,Duka legeni i anullon supergola dhe ju o njerez prisni futboll ne Shqiperi???

  Përgjigju
 • redi: 02/02/2019 20:43

  Super gol qe FSHF muk mndi ta quaj te rregullt ! E pa besueshme . Me ket gjykim arbitri duhet te pezullohet pergjithmone

  Përgjigju