Skandali i korrupsionit/ Hetuesit 'bastisin' sërish zyrat e Parlamentit Europian, sekuestrohet kompjuteri i një zyrtari

Skandali i korrupsionit/ Hetuesit 'bastisin' sërish zyrat e Parlamentit Europian, sekuestrohet kompjuteri i një zyrtari

Parlamenti Europian

Bastisje të reja u kryen të martën e sotme në selinë e Parlamentit Evropian në Strasburg me rastin e skandalit të ‘Katar Gate’ ku dyshohet se janë përfshirë disa prej zyrtarëve më të lartë.

Zyra e Mychelle Rieu, një zyrtari që punon në nënkomisionin e parlamentit për të drejtat e njeriut, u kontrollua nga hetuesit, ndërsa bëhet me dije se është sekuestruar edhe një kompjuter. Ndërkohë ish nënpresidentja e PE, Eva Kaili ndodhet në paraburgim dhe paraditen e së mërkurës pritet të dalë para hetuesisë për të vendosur nëse do të qëndrojë në burg apo do të lirohet.

Shuma 'cash' e 1.5 milionë eurove të sekuestruara


Lajmi kryesor:

'Qatar Gate', skandal në BE, 1.5 milionë euro ‘cash’ të sekuestruara, dyshohet se janë dhënë si ryshfet nga Katari! Ish-nënpresidentja e PE mohon akuzat


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Francë/ Olimpiada 2024 po afron, alarmohet Parisi për përhapjen e insekteve

Francë/ Olimpiada 2024 po afron, alarmohet Parisi për përhapjen e insekteve