Skënderbeu ëndërron fitoren ndaj
Young Boys, merr vetëm një pikë

Skënderbeu ëndërron fitoren ndaj<br />Young Boys, merr vetëm një pikë
ELBASAN - Skënderbeu barazoi 1:1 në "Elbasan Arena" ndaj zviceranëve të Young Boys, ndeshje kjo e vlefshme për Grupin B të Europa League.

Korçarët kaluan në avantazh në minutën e 64 me anë të sulmuesit Sowe, i cili çoi në rrjetë një pasim të marrë nga Gjergji Muzaka. Goli i sulmuesit nga Gambia bëri që të elektrizohej stadiumi dhe Skënderbeu të ëndërronte tre pikët. Por avantazhi zgjati vetëm 7 minuta, pasi zviceranët u përgjigjën me anë të Asale i cili ekuilibroi shifrat përmes një kundërsulmi duke gjetur të papërgatitur mbrojtjen bardhekuqe.

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Champions League/ Juventus monumental, me dhjetë lojtarë përmbys 2-3 Leipzig! Lille mposht Real Madridin, Aston Villa fiton me Bayern! Shënon Gjimshiti, tri pikë Liverpool