Skënderbeu ia 'merr dorën' skuadrave të kryeqytetit, Gvozdenovic: Kampionati shqiptar s'ka diferenca

Ivan Gvozdenovic, trajneri i Skënderbeut

Skënderbeu siguroi fitoren e dytë radhazi në Superligë, duke mundur 1-0 Partizanin në Korçë. Pas ndeshjes për MCN, trajneri i korçarëve, Ivan Gvozdenovic tregoi se në kampionatin tonë nuk ka diferenca të mëdha.

"Sot ishte fitorja e dytë ndaj kryeqytetasve, ndodhi me Dinamon dhe ishte përsëri edhe sot. Është shumë bukur kur fiton në derbi, atmosfera ishte shumë e bukur dhe kundërshtari ishte shumë i fortë. Pjesa e parë ishte barazim, në pjesën e dytë e nisëm më mirë. Marco Alia ishte dy herë shumë mirë pasi Partizani me 25 minutat e fundit krijoi 2-3 raste për gol.

Ne reaguam shumë mirë dhe e meritojmë këtë fitore. Ky është kampionati shqiptar, është shumë i fortë dhe të gjithë janë aty, nuk ka diferencë të madhe, humbëm me Kukësin dhe sot mundëm Partizanin. Janë të rëndësishme pikët. Sot mbaroi kjo javë dhe do të jemi gati për javën tjetër. Sot shumë të kënaqur dhe të lumtur për fitoren", tregoi Gvozdenovic.

VIDEO/ Egnatia 'i fal' fitoren Teutës, Skënderbeu mposht 1-0 Partizanin! Java e shtatë e Superligës nis me surpriza (Renditja)

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?