Skënderbeu shet sulmuesin në Danimarkë

Skënderbeu shet sulmuesin në Danimarkë

Ivan Djantou gjatë prezantimit në Korçë

KORÇË - Skënderbeu i ka shtuar arkave të klubit edhe 200 mijë euro. Gjithçka vjen nga shitja e sulmuesit Ivan Djantou te danezët e Sonderjyske. Kamerunasi 22-vjeçar do jetë pjesë e bardhekuqve edhe në finalen e vogël me Vllazninë më 24 maj dhe më pas do 'paketojë rrobat' për të udhëtuar drejt Danimarkës.

Sonderjyske ia doli që të ngjitet në elitën e futbollit danez dhe nuk kanë humbur kohë, por po afrojnë elementë të talentuar në ekip. Ivan Djantou u bashkua me Skënderbeun vetëm në tetorin 2023 dhe në 19 ndeshja ka shënuar 1 gol dhe tre asistime, por kjo nuk e ka penguar klubin danez që të ofrojë 200 mijë euro për ta blerë nga korçarët.

Meritë për këtë lëvizje ka drejtori sportiv i Skënderbeut, Ardi Gjançi, që pasi siguroi kalimin e Franklin te Astana për 600 mijë euro, shton të ardhura të tjera në klub.

Vendi i katërt në sezonin e rregullt të Superligës dhe një ekip i mbushur me elementë të talentuar ka bërë që korçarët të jenë një "market" për klubet e huaja, pasi edhe për Liçon dhe Rashicën ka interes nga klubet bullgare.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut