POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Skuadrat me fitimet më të mëdha në botë (emrat)

një top futbolli dhe disa dollarë amerikanë

Real Madrid është duke korrur sukses jo vetëm në fushën e blertë por edhe jashtë  saj.

Gjigandi i La Ligës aktualisht në pozicionin e tretë i ka rrëmbyer vendin e parë Manchester United duke u bërë klubi me fitimet më të mëdha në botë.

Real Madridi tashmë me të ardhura rekord prej 852.9 milionë dollarë është në krye të “fronit” duke  u ndjekur nga rivalja e saj Barcelona  me 783.6 milionë dollarë të ardhura në vit.

Manchester United ka rënë në vendin e tretë në renditjen e përgjithshme duke fituar 756.5 milionë dollarë. Bayern Mynih me 714.1 milionë dollarë  e ndjek vendin e tretë duke kërkuar që ta kalojë.

Vendi i pestë mbahet nga klubi i Manchetser City me të ardhura 645.1milionë dollarë në vit.

Al.Çe/Shqiptarja.com
Komento