'S'mbaj mend gjë'/Gjykata lë në burg një nga autorët e grabitjes në Fier

Gjykata e Rrethit të Fierit ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për një nga autorët e tentativës së grabitjes në Fier, ku gjatë shkëmbimit me armë me policinë mbeti i vrarë 20-vjeçari nga Elbasnai, Xhuljano Sollaku. 

Masa nga gjykata ditën e sotme u dha për Arben Muçën 37-vjeç i cili mbeti i plagosur gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë. Fillim ishte caktuar që masa të bëhej në spital por avokati i caktuar kryesisht nga gjykata, Ardian Abazi, kërkoi që të zhvillohej në gjykatë me gjyqtare Igerta Hysi dhe prokuror të çështjes, Çlirim Sina. 


Arben Muça

Arben Muça ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, ku ruhet nga forcat e policisë. Avokati i tij mbrojtës, Ardian Abazi, është shprehur pas caktimit të masës nga gjykata se klienti i nuk mban mend asgjë nga ajo që ka ndodhur orët e para të mëngjesit të ditës së premte. "Nuk mbaj mend se çfarë kam bërë", mësohet të jetë shprehur 37-vjeçari.  

l.q./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A do të merrni pjesë në tubimin e thirrur nga Presidenti Meta më 2 mars në Bulevard?

Komento

Komente

 • Bepi: 28/03/2018 15:21

  Pushkatim b....k ose burg per jet

  Përgjigju
 • Fredi: 26/03/2018 10:15

  Helmojeni ne spital kete m*t e bir m**i! Sikur te hynte tek ajo shtepi rrezik pleqte e shkrete nuk do ishin gjalle.

  Përgjigju