POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Somali, "makina bombë" merr jetën e 22 personave dhe lë dhjetra të tjerë të plagosur

Pamje nga sulmi terrorist në Somali

Shpërthim i një "makine bombë" ka marrë jetën e të paktën 22 personave dhe ka lënë të plagosur dhjetra të tjerë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në një qendër tregtare të mbushur plot me njërëz në Mogadishu, kryeqyteti somalez. Autoritetet lokale vazhdojnë kërkimet për trupat e njerëzve të humbur.Nga  shpërthimi i fortë saqë u dëmruan shmu ndërtesa e makina.


Ky është sulmi i dytë më i fuqishëm për 2019. Asnjë organizatë terroriste se ka marrë përsipër sulmin e tmerrshëm.

Al.Çe/a.s./Shqiptarja.com
Komento