Sondazhi në Report Tv/ Projekti i Portit të Durrësit, vetëm 13% e shqiptarëve kundër, 56% thonë se është mundësi e madhe

Sondazhi në Report Tv/ Projekti i Portit të Durrësit, vetëm 13% e shqiptarëve kundër, 56% thonë se është mundësi e madhe

 

Ndonëse opozita është rreshtuar një zëri kundër projektit të Portit të Durrësit, shumica e shqiptarëve e vlerësojnë si një mundësi shumë të mirë. Referuar rezultateve të nxjerra nga sondazhi i bërë nga “Piepoli” në bashkëpunim me Report Tv, ka rezultuar se vetëm 13% e shqiptarëve janë rreshtuar kundër këtij projekti, e ndërsa më shumë se gjysma e cilësojnë si një mundësi shumë të mirë për Shqipërinë. 56% e të pyeturve thonë se është mundësi e madhe.

1680122514_12.jpg


Lajmi kryesor:

Sondazhi në Report Tv/ PS forcë e parë në 14 maj! PD e Alibeajt pikiatë! Berisha-Meta të dytët! Veliaj ‘nuk e diskuton’ fitoren në Tiranë, Këlliçi s’i kalon 38%


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Sezoni turistik i verës: Çmimet më të ulëta në Shqipëri dhe në Turqi

Sezoni turistik i verës: Çmimet më të ulëta në Shqipëri dhe në Turqi