Sonte Juve-Sampdoria, Allegri: Nëse fitojmë jemi të dytët! Barça sfidohet në mbrëmje nga Atletic Bilbao

Sonte Juve-Sampdoria, Allegri: Nëse fitojmë jemi të dytët! Barça sfidohet në mbrëmje nga Atletic Bilbao

Massimiliano Allegri

Sonte në mbrëmje Juventusi kërkon të rikthehet te fitoret në Seria A, teksa në orën 20:45 do presë në ‘Allians Stadium’ Sampdorian e vendit të fundit, që është e uritur për pikë.

Megjithatë që pas disfatës nga Roma javën e kaluar te bardhezinjtë ka shumë entuziazëm si për faktin e fitores me Freiburg në Europa League ashtu edhe për shpresën e madhe se rikthimi i 15 pikëve të hequra është afër. Në prag të sfidës trajneri Allegri ka thënë se një fitore do e çonte skuadrën në vendin e dytë me 3 pikë më shumë, pasi ai vijon të llogarisë rikthimin e pikëve. Aktualisht ‘zonja e vjetër’ është në vendin e 7 në Seria A. Kundër Sampdorias do mungojnë si Chiesa ashtu edhe Di Maria, por lajmi i mirë është se pas kësaj ndeshje do jenë në dispozicion.

Ndërkohë në orën 18:30 Roma do ketë mundësinë hedhë një hap më të sigurtë drejt vendeve të para që të dërgojnë në Champions League sezonin e ardhshëm. Verdhekuqtë e Jose Mourinho-s presin në shtëpi Sassuolo-n, por lajmi jo i mirë është se të enjten në Europa League u dëmtuan Pellegrini dhe Cristante.

Sakaq në La Liga në orën 21:00 Barcelona luan në transfertën baske të Bilbaos, me shpresën për të koleksionuar një tjetër trepikësh që e mban të blinduar në vendin e parë. Trajneri Xavi vijon të ketë të padisponueshëm futbollistët Dembele dhe Pedri për shkak dëmtimesh, si dhe Araujo si pasojë e një kartoni të kuq.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

I arrestuar për shpërdorim detyre, Vangjush Dako del sot para GJKKO! Ish-kryebashkiaku i Durrësit do njihet me masën e sigurisë

I arrestuar për shpërdorim detyre, Vangjush Dako del sot para GJKKO! Ish-kryebashkiaku i Durrësit do njihet me masën e sigurisë