Sopranoja Ermonela Jaho zgjidhet ‘Artistja e Vitit’ nga International Classical Music Awards

Sopranoja Ermonela Jaho zgjidhet ‘Artistja e Vitit’ nga International Classical Music Awards

Sopranoja Ermonela Jaho

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho është vlerësuar nga International Classical Music Awards si ‘Artistja e Vitit’. Sopranoja shqiptare me famë ndërkombëtare ka qenë vazhdimisht në qendër të vëmendjes vitet e fundit për nivelin e lartë artistik.

Në një reagim në rrjetet sociale, Jaho falënderoi jurinë ndërkombëtare ICMA, ndërsa thekson se kushdo që i kushton jetën drejt diçkaje për të cilën është i pasionuar është gjithmonë fitues.

‘Dua të falënderoj polakët për mikpritjen dhe vlerësimin e tyre. U ndjeva si në shtëpi gjatë gjithë qëndrimit tim atje. Dua të falënderoj jurinë ndërkombëtare të ICMA që më nderoi me çmimin “Artisti i Vitit 2023”. Gjithashtu dua të falënderoj fansat e mi në të gjithë botën dhe veçanërisht në Shqipëri për mbështetjen dhe dashurinë e tyre. Dua te falënderoj prindërit e mi për te gjitha sakrificat e tyre dhe te gjithë mësuesit dhe ekipin tim qe me ndihmojnë çdo dite te bëhem me i mire. Kushdo që e kushton jetën drejt diçkaje për të cilën është i pasionuar, nuk punon asnjë ditë në jetë dhe ata janë gjithmonë fitues. Le të punojmë të gjithë së bashku për ta lënë këtë botë një vend më të mirë sesa e gjetëm përmes artit. Ju dua të gjithëve.’- tha Jaho.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen