Soreca uron Ramën pas marrjes së detyrës: Presim që integrimi në BE dhe të reformat e ndërlidhura, të jenë pika kryesore në agjendë e qeverisë së re

Ambasadori i BE, Luigi Soreca

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka uruar kryeministrin Edi Rama për marrjen e detyrës dhe krijimin e qeverisë së re, ndërsa shprehet se pret që integrimi në BE dhe reformat e ndërlidhura me të, përfshirë sundimin e ligjit, të jenë pikat kryesore të agjendës. Me një postim në Twitter, Soreca thotë se koordinimi i fortë institucional, është çelësi për hyrjen në BE.

"Ne përgëzojmë Kryeministrin Edi Rama dhe Qeverinë shqiptare në marrjen e detyrës së tyre. Ne presim që integrimi në BE dhe të gjitha reformat e ndërlidhura, përfshirë sundimin e ligjit, të shfaqen lartë në agjendën e Qeverisë. Koordinimi i fortë ndërinstitucional është çelësi për hyrjen në BE", shkruan Soreca.

Në përditësim...


Lajmi kryesor:

Qeveria 'Rama 3', urojnë ndërkombëtarët, Yuri Kim: Gati të punojmë për të forcuar demokracinë! Soreca: Reformat për integrimin, të jenë pika kryesore në agjendë


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Makina me targa italiane humb kontrollin, shkakton aksident të 5-fishtë në Durrës! Pamjet e mjeteve të shkatërruara plotësisht, një prej tyre ndahet në dysh