Botërori 2018/ Franca çon në shtëpi Argjentinën e Messit, Mbappe heroi i 'gjelave'

Francë-Argjentinë

Franca ka gjunjëzuar Argjentinën e Lionel Messit duke e eleminuar nga ky Botëror.Një sfidë e vlefshme për raundin 1/8 të këtij Botërori. Në minutat e fundit të lojës albiçelestët kanë ngushtuar rezultatin duke shënuar golin e tretë me anë të futbollistit Aguero. Pamë një Argjentinë të rrezikshme por pa sukses.

Franca 4-3 Argjentina

Vetëm në pak minuta 'gjelat' kanë shënuar ndaj Argjentinës golin e 4 për këtë sfidë me anë të Mbappe.

Franca një hap para Argjentinës shënon golin e tretë me anë të Mbappe.

Pavard ka barazuar duke e bërë këtë sfidë më të fortë.

Ka filluar pjesa e dytë e ndeshjes Francë-Argjentinë ku që në minutat e para Argjentina ka thelluar rezultatin me 1-2.

Di Maria ka barazuar në minutën e 43 ndaj Francës duke lënë sfidën e hapur. Në këtë pjesë të parë dominoi skuadra e 'gjelave' ndërkohë presim një pjesë të dytë shumë të fortë, pasi të dyja skuadrat luajnë për fitore.

Grizmanit i ka mjaftuar një penallti dhe ka shënuar duke çuar Francën në avantazh vetëm në minutat e para.