Sot Partizani - Tirana/ Derbi i kryeqytetit vlen afërsisht 11 milionë euro, gjykon Ferataj

Sot Partizani - Tirana/ Derbi i kryeqytetit vlen afërsisht 11 milionë euro, gjykon Ferataj

Partizani - Tirana

Superliga shqiptare luan sot derbin e kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës. Në 19:00 të gjitha rrugët të çojnë në "Air Albania", për ndeshjen më të 'luftuar' në vend. Përballja e sotme është e treta për këtë sezon dhe vlen për javën e 24-t.

Në total në të gjitha kompeticonet dueli është i 202 mes tyre, me Partizanin që është në avantazh në përballjet direkte. Me vetëm tri pikë më shumë, Partizani renditet në vendin e dytë në Superligë, ndërsa Tirana në të katërtin.

Nëse marrim vlerat e skuadrave në total, këtë mbrëmje në fushë do zbresin afërsisht 11 milionë euro. Skuadra e Partizanit vlen 6.45 milionë euro në "Transfermarkt", duke qenë më e shtrenjta në vend. Tirana nga ana tjetër vlen 4.25 milionë euro.

Lojtari më i shtrenjtë i Partizanit është Arinaldo Rrapaj me vlerën 650 mijë euro, ndërsa Hoxhallari te Tirana vlen 350 mijë euro. 43 trofe të Superligës zbresin sot në fushë.

Tirana, klubi më i titulluar në vend ka fituar 26 trofe të Superligës, përkundrejt 17 të Partizanit. Për momentin janë më shumë se 8 mijë bileta të shitura. 

Olsid Ferataj ka marrë besimin e Sektorit të Gjykimit në FSHF dhe që jetë ai që do vendosë drejtësi në derbin e sotëm mes Partizanit dhe Tiranës.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:46
Për herë të parë në karrierë, mësohet arbitri që gjykon Partizani - Tirana

Së bashku me stemën e FIFA-s, Olsid Ferataj ka marrë edhe besimin e Sektorit të Gjykimit në FSHF. Do jetë pikërisht Ferataj që do vendosë drejtësi në derbin e sotëm mes Partizanit dhe Tiranës. Ndihmësa të tij do jenë Avdo dhe Zalla. Në "regjinë" e VAR Bajramaj së bashku me Cjapin. Dueli fillon në 19:00 në "Air Albania".

Kryesor: Olsid Ferataj

Asistentë: Rejdi Avdo, Arbër Zalla

VAR: Kreshnik Bajramaj AVAR: Kreshnik Cjapi

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • kastriot: 16/02/2024 16:25

    Suksese Sidi

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Kevin, lulet dhe shokët e tij në Tiranë

Kevin, lulet dhe shokët e tij në Tiranë