‘Sot për familjen tonë është ditë e shënuar’, Rezarta Shkurta përkujton diktatorin Enver Hoxha (Foto)

‘Sot për familjen tonë është ditë e shënuar’, Rezarta Shkurta përkujton diktatorin Enver Hoxha (Foto)

Ermal Hoxha, nipi i Enver Hoxhës dhe gruaja e tij, këngëtarja Rezarta Shkurta

Këngëtarja Rezarta Shkurta ka shpërndarë një urim në faqen e saj në Instagram me rastin e 110 vjetorit të lindjes së diktatorit Enver Hoxha.

Ajo ka shpërndarë postimin e Teuta Hoxhës, ku thuhet se “Sot për familjen tonë është një ditë e shënuar, në përkujtim të 100-vjetorit të datëlindjes së Enver Hoxhës.”

Urimi për 110 vjetorin e lindjes së Enver Hoxhës
 

Rezarta Shkurta, njihet edhe si gruaja e Ermal Hoxhës, nipit të diktatorit Hoxha.

Enver Hoxha lindi më 16 tetor 1908 në Gjirokastër dhe ndërroi jetë më 11 prill 1985. Diktatura e Enver Hoxhës njihet si një nga diktaturat më të egra në Europë dhe zgjati plot 45 vite deri në rënien e sistemit komunist.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Labi: 02/11/2018 17:48

  I vetmi burr q e mori nje komb pa buke fare e flinin neper kasolle njerzit dhe i beri njerz i futi n pun t gjith dhe u tha vetem me pun jetohet i beri njerzit t dinin ca ishte dashuria per vella e moter e respekt per shokun e mikun sot n shqiperi vret vellai vellan per nje garthe e nje cop toke vret kusheriri kushririn pse m akuson per pulat e shum gjera t tjera..

  Përgjigju
 • Meta: 17/10/2018 09:32

  Dallimi si nata me diten,Zogu,shemti,varfri shpirterore e materiale popullit tadhti atdheut,Enveri mrekullia e Shqiperise dhe shqiptareve,sjellja e te mirave materiale e shpirterore,begatia e popullit dhe forca e shtetit,I pari shemtoi shtetin dhe popullin,I dyti mrekulloi popullin dhe shtetin.

  Përgjigju
 • Retina: 17/10/2018 00:32

  I vetmi lider qe vertet e deshi shqiperin

  Përgjigju
 • na ruatsh: 16/10/2018 22:07

  shyqyr o reze, Kings will be kings, te varfrit do behen edhe me te varfer o peshkaqene

  Përgjigju
 • 123: 16/10/2018 20:47

  Enver Hoxha dhe 10000....vjet te tjera do jesh i gjalle ne zemrat dhe memorien e ketij kombi. Lavdi

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com