Sfida Itali - Shqipëri, shqiptarë nga Zvicra, Anglia e Suedia në Dortmund! Pronari grek i lokalit qeras me birra tifozët kuqezi (VIDEO)

Çdo 10 - 15 metra ka shqiptarë. Shumë makina janë të zbukuara me flamurin kuq e zi. Kanë ardhur nga Zvicra, Anglia, Suedia tregon gazetari i Report Tv Ernest Koçi duke sjellë atmosferën atje, u ndal dhe tek një grup tifozësh.

Një shtetas grek që është pronari i lokalit ka vendosur ti qerasë tifozët shqiptarë me birrë. Sot bën tifo për Shqipërinë,  në qafë ka dhe shallin kuq e zi me shqiponjë. 

'Greqia e Shqipëria janë dy shtete në Ballkan' thotë.

 Ndërsa tifozëve shqiptarë i janë bashkuar dhe dy miqtë e tyre gjermanë të cilët sot bëjnë tifo për Shqipërinë.

Madje kur e pyesin sa është rezultati ata thonë. 

“5 – 0’ dhe rezultati ekzalton shokët shqiptarë edhe pse e dinë që është i pamundur. 

Një tifoz nga Gjakova që jeton në Gjermani parashikon 2 gola, nga Hasani dhe Manaj

Do të jetë lojë e vështirë por me pak fat do të fitojë 0 – 1 për Shqipërinë, thotë një tjetër.

Një tjetër tifoz përmend emrin e Nedim Bajramit si golashënues.


Lajmi kryesor:

Jehonë kuqezi në Dortmund, tribunat e stadiumit vishen kuqezi! Report Tv sjell atmosferën elektrizuese


S.G/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Farat e lirit dhe vlerat e tyre shëndetësore

Farat e lirit dhe vlerat e tyre shëndetësore