Spahiu: Basha duhet krijojë parti dhe mos merret me vulën private të Saliut

 

Lulzim Basha duhet të krijojë një parti të re. Kështu deklaroi në emisionin ‘Studio Live’ në Report Tv, juristi Kreshnik Spahiu. Për gazetarin Arbër Hitaj, Spahiu tha se Basha s’duhet të merret më me vulën private të Sali Berishës.

‘Basha duhet të krijojë një parti të re politike. Kjo është një lojë më e ndershme më e barabarte dhe i heq çdo lloj alibie Berishës i cili në 2025 kur të humbë zgjedhjet mos të thotë humba por më kishin vjedhur vulën buxhetin. Berisha e ka sot PD-në. Nëse humbet në 2025 nuk ka më asnjë lloj justifikimi që të thotë se shteti e përçau PD-në. Berisha nuk do të kishte marrë vulën pa vullnetin politik të qeverisë. Vetë Berisha thotë se këta janë organizata kriminale të Edi Ramës.’- tha Spahiu.


Lajmi kryesor:

Meta kërkon ndarjen nga Kryemadhi, Spahiu në Report Tv: Divorci nuk amniston ligjërisht krimet gjatë martesës


M.Q./I.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    ‘Rasti Qefalia’, a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Prezantohet strategjia kundër korrupsionit 2024-2030! Pirdeni: me risk të lartë doganat dhe tatimet

Prezantohet strategjia kundër korrupsionit 2024-2030! Pirdeni: me risk të lartë doganat dhe tatimet