Spanja largon menjëherë 116 marokenë të dhunshëm, ja vendimi

Spanja largon menjëherë 116 marokenë të dhunshëm, ja vendimi

Foto ilustruese

Emigrantët edhe të pa strehë e kërkojnë ndihmë edhe më pas bëhen të dhunshëm.

Nuk do i tolerojë më Spanja përpjekjet e dhunshme për të hyrë në vend, është shprehur qeveria të mërkurën.

Bëhet e ditur se deklarata erdhi në përgjigje të kritikave të kthimit të shpejtë të 116 emigrantëve të paligjshëm nga Maroku, pasi ata kanë sulmuan gardhin që kufizohet me një nga enklavat e saj në Afrikën e Veriut. 

Gjithashtu pas kësaj ngjarje në brigjet jugore të vendit janë bërë porta kryesore në Evropë për emigrantët. 

"Spanja dhe Maroku donin të dërgonin një mesazh të qartë këtë herë për organizatat kriminale që trafikojnë njerëzit", njoftoi ministri i Brendshëm Fernando Grande-Marlaska në një komision parlamentar. "Ne nuk do të lejojmë migracionin e dhunshëm që sulmon vendin tonë dhe forcat tona të sigurimit shtetëror", shtoi gjithashtu ai përngjarjen e pa pranueshme që kishte ndodhur në vendin e tij.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • SHTEPIA ime: 31/08/2018 02:39

    Better late that never !!.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

‘Një periudhë shumë e rëndësishme po hapet për ju, parashikimi i horoskopit për sot

‘Një periudhë shumë e rëndësishme po hapet për ju, parashikimi i horoskopit për sot