Spanjë/ Ekzekutohet shqiptari me armë zjarri në mes të restorantit, autori largohet menjëherë nga vendngjarja! U qëllua me 5 plumba

SPANJË- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në një restorant të Spanjës, ku është ekzekutuar me armë zjarri një shqiptar.

Sipas mediave spanjolle, shqiptari është vrarë në një restorant 'The Orange Tree' në El Albir.

Personat të cilët u bënë dëshmitar të ngjarjes pasi ndodheshin në restorant momentin e krimit, thanë se autori ishte një burrë i cili kishte fshehur fytyrën me një kapuç. Autori i është afruar tavolinës që po darkonte viktima dhe e ka qëlluar disa herë me armë zjarri duke e lënë të vdekur, më pas është larguar nga vendngjarja.

 Mediat spanjolle shkruan se ky sulm vjen fill vetëm disa ditë pasi anëtarët e një grupi mafioz rus u vunë nën prangat e policisë për pastrim parash, një prej tyre ishte dhe ish këshilltari i Alteas, Jaime Selles.

Gjatë bastisjeve dhe kërkimeve në Alicante të Madridit, Tarragona dhe Ibiza, policia sekuestroi armë zjarri, 300.000 euro dhe diamante.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:01
Vrasja në Spanjë/ Shqiptari u qëllua me 5 plumba në trup

1608400919_spanje.png

Shqiptari i ekzekutuar mbrëmjen e djeshme në Spanjë është qëlluar me 5 plumba në trup nga një person ende i paidentifikuar.

Pista kryesore e hetimit është larja e hesapeve por ende nuk ka diçka konkrete që e inkriminojnë shqiptarin.

Ai u dërgua menjëherë në spital për tiu nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjikale por nuk arriti t'i mbijetojë dot plagëve të marra.

Autori i veshur me kapuç, u afrua pranë tavolinës ku darkonte shqiptari me bashkëshorten e tij dhe e ekzekutoi.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Jupi në 'Pa Protokoll': Gara e 'Rithemelimit' e njëanëshme! Bushati: Ka mbështetjen e bazës! Lumezi: Demokratët të bashkohen pa Bashën e Berishën