Speca të mbushura me mish të grirë nga zonja Albana

Speca të mbushura me mish të grirë

Përbërësit:

 • 400 gr mish i grirë
 • 8 speca
 • 1 qepë
 • 2 domate
 • 1 lç salcë domate
 • 4 ls oriz
 • Vaj ulliri
 • Nenexhik
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Qëpën e grirë e kaurdisim, shtojmë mishin derisa të zbutet, shtojmë salcat dhe specat e grira hollë, mbas 10 minutave shtojmë orizin dhe erëzat.

I mbushim specat që kemi pastruar dhe mbushjen e tepruar e zbrasim mes specave. Sipër i spërkasim me erëza dhe vaj ulliri.

 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kurti raporton sot para deputetëve të Kosovës për takimin e Ohrit

Kurti raporton sot para deputetëve të Kosovës për takimin e Ohrit