Spikat Egnatia-Partizani, të shtunën 3 sfida të javës së 31! Trajneri i Vllaznisë: Duam të sigurojmë vendin e dytë

Spikat Egnatia-Partizani, të shtunën 3 sfida të javës së 31! Trajneri i Vllaznisë: Duam të sigurojmë vendin e dytë

Partizani-Egnatia gjatë këtij sezoni

Në dy ndeshjet e fundit Tirana ka marrë vetëm 1 pikë, pa përfshirë disfatën në Kupë dhe të shtunën kundër Kukësit do jetë mundësia jo vetëm për hakmarrje, por edhe për 3 pikë shumë të rëndësishme në luftën për një vend në ‘final-four’.

“Ka një ngërç dhe kjo vjen si pasojë e rezultatit, fitores, por edhe për shkak se duam gjatë gjithë kohës të kapim final-four dhe kur bashkohen të dyja krijohet një tension te skuadra, por me një fitore, tre pikët gjithçka kthehet në normalitet,”-tha Erbim Fagu, trajner i Tiranës.

Skënderbeu i vendit të pestë, që ka vetëm një pikë më shumë se Tirana e vendit të 6, të shtunën në orën 18:00 pret Teutën në Korçë. Durrsakët nga ana tjetër duan të sigurojnë mbijetesën. Sakaq po të shtunën në orën 18:00 në Shkodër Vllaznia pret Laçin. Suksesi për kuqeblutë është jetik për të siguruar vendin e dytë, por nga ana tjetër Laçi nuk dëshiron të ndalet për mbijetesën.

“Ndeshja e nesërme për ne është shumë me rëndësi edhe pse na vjen një ekip që në ndeshjet e fundit ka rezultate dhe lojë të mirë, por synimi ynë është fitorja për të përforcuar pozitat në tabelën e klasifikimit,”-deklaroi Qatip Osmani, trajner i Vllaznisë.

Java e 31 e Superligës kompletohet të dielën me dy sfida, teksa spikat Egnatia-Partizani në orën 15:00 dhe Dinamo-Erzeni në orën 18:00.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

'Jam shqiptar' hapet shkolla verore për fëmijët e shqiptarëve që jetojnë në Itali! Ja ku mund të aplikohet

'Jam shqiptar' hapet shkolla verore për fëmijët e shqiptarëve që jetojnë në Itali! Ja ku mund të aplikohet