Spiropali: Ja përse bashkimi i shqiptarëve në Ballkan është i domosdoshëm

Deputetja e PS, Elisa Spiropali nga foltorja e Kuvendit ka sulmuar opozitën për ngjarjet e fundit dhe sjelljen, teksa në Bruksel diskutohet hapja e negociatave. Referuar deklaratave pas mbledhjes së përbashkët të dy qeverive në Pejë, Spiropali është shprehur se bashkimi i shqiptarëve është i domosdoshëm për të siguruar zhvillimin ekonomik.

“Ne do të bëhemi bashkë që të mbrohemi dhe jo të sulmojmë. Ne duhet të kryejmë korrigjimin e padrejtësive. Bashkimi i shqiptarëve është i domosdoshëm për të siguruar zhvillimin ekonomik. Pasuritë tona mund të sjellin zhvillim të jashtëzakonshëm. Bashkimi i shqiptarëve do të na shpëtojë për ta shpëtuar nga kompleksi i shtetit të vogël. Me bashkimin e shqiptarëve ne do të jemi një vend i madh dhe i rëndësishëm për rajon” deklaroi ajo.


Lajmi kryesor:

Miratohet buxheti, rrëzohet propozimi i Braçes për heqjen e tatimit për pagat deri në 40 mijë lekë, Rama: Po bëjmë edhe opozitën


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Itali/ Ish kryeministri Draghi voton në Romë

Zgjedhjet në Itali/ Ish kryeministri Draghi voton në Romë