Spiropali për 13 Tetorin: Ta pyesë dikush Qametën kush do t'i organizojë zgjedhjet

1560418021_spiropali.jpg

Zëdhënësja e Qeverisë Elisa Spiropali pas dekretimit nga presidenti Ilir Meta të 13 tetorit, si datë të re për zgjedhjet lokale. Spiropali injoron duke thënë se tashmë nuk ka kush t'i organizojë zgjedhjet e 13 tetorit pasi institucionet zgjedhore e kanë thënë fjalën e tyre.

"Ta pyesë dikush Qametën kush do t’i organizojë zgjedhjet e 13 tetorit, se KQZ, KZAZ dhe vetë Kolegji Zgjedhor e kanë thënë fjalën e tyre? Se s’po pyesim si do ia bëjmë me BE dhe Amerikën, sepse Haxhiut të Dytë i mjafton Luli me Monikën!", shkruan Spiropali.


Lajmi kryesor:

Meta dekretoi 13 tetorin/ Rama: Nul absolut! A ju thashë prisni çmendurinë e dytë? Zgjedhjet s'i vret dot


  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?×

Lajmi i fundit

John

'Babai' dhe 'fëmijët e gjetur' në PD