Sport – Barcelona – Mesfushori Xavi do ta vazhdojë karrierën në Kata

Mesfushori legjendar i Barcelonës dhe Spanjës, Xavi Hernandez, do ta njoftoje largimin e tij para përfundimit të këtij sezoni.
Gazeta sportive spanjolle Mundo Deportivo shkruan se ai ka vendosur që karrierën ta vazhdoja në Katar, por së pari dëshiron që të përshëndetet në mënyrën më dinjitoze, në ndeshjen e fundit te kampionatit kundër Deportivo La Corunas.
Xavi këtë sezon ka pasur pak hapësira në skuadrën e parë, por sa herë ka luajtur ka qenë ndër më të mirët në fushë. /atsh/

 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Aleanca ‘miqësore’ e Xi Jinping dhe Putin, si provokoi ‘fshehurazi’ në detaje Rusia gjatë vizitës së liderit kinez?